امروز : شنبه, ۲۶ خرداد ۱۴۰۳

املاک فرزان در شبکه های اجتماعی

    IA

    TA

مدیریت سایت املاک فرزان

Amir M

آمار بازدیدکنندگان سایت

2211936
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
71
326
1397
4025
8296
2211936

آی‌پی شما: 3.236.143.154
امروز: شنبه، 26 خرداد 1403

مقاله ها

شهرک دریاکنار یک شهرک ساحلی مسکونی-تفریحی است که در امتداد "دریای خزر" و ۵ کیلومتری شهرستان بابلسر،بین بابلسر و فریدونکنار قرار دارد. احداث این شهرک ساحلی با حمایت محمد رضا شاه پهلوی و در اوایل دهه ی 40 خورشیدی آغاز و در اواخر آن به پایان رسید که در زمان خود از جمله اولین و بزرگترین شهرک های ایران در سطح خاورمیانه به شمار می رفت .الگو:مجله ی زن روز

دریا کنار که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شهرکهای مسکونی شمال ایران است و اکنون دارای بیش از ۱۷۰۰ واحد ویلا است. طراحی فضای باز و ویلاهای آن متاًثر از معماری غربی است و آقای "حسین امانت" طراح مشهور میدان و برج آزادی نیز در طراحی این شهرک سهیم بوده است. این شهرک مسافتی بیش از ۲٫۷ کیلومتر درازای ساحل دریای خزر را به خود اختصاص داده و مساحت کل آن حدود ۳٫۱ کیلومتر مربع یا بیش از ۳۰۰ هکتار می باشد. دریا کنار از ۱۹ خیابان تشکیل شده و طول خیابان ورودی شهرک یا خیابان یکم معادل ۱٫۲ کیلومتر و فاصله خیابان یکم تا خیابان هفدهم برابر با ۱٫۸ کیلومتر می باشد.الگو:مجله ی زن روز

این شهرک بدلیل واقع شدن در مجاورت دریای خزر و داشتن فضاهای سبز انبوه و محیط خانوادگی دلچسب، معروف شده است. جاده های هراز، فیروزکوه، و کناره نیز امکان مسافرت های بین شهری را برای ساکنان شهرهایی چون تهران،ساری، بابل، و غیره فراهم نموده و اکثر مالکان و مستاًجران آن ،ایام تعطیل به خصوص عید نوروز و فصل تابستان را در آنجا سپری می کنند .

خیابان های زوج شهرک به دریا میرسد که با سنگهایی بزرگ پوشیده شده است. درآخر خیابان یکم این شهرک، رستوران، مغازه ها و سرگرمیهای گوناگون به همراه صندلی‌های ساحلی برای مردم در نظر گرفته شده است. خیابان‌های ششم و هفدهم دریا کنار به ساحل شنا مرطبتند که دارای نجات غریق است. معمولاً در فصل‌های گرما ساحل خیابان ششم برای آقایان، و ساحل خیابان هفدهم برای بانوان فراهم میشود و هنگامی که یکی از دو ساحل مناسب شنا نباشد، ساحل دیگر از صبح تا ساعت ۳ مخصوص خانم‌ها و از ساعت ۳ به بعد در اختیار آقایان قرار می گیرد.

گفتنی است با وقوع انقلاب در ایران چندین هکتار از زمین هایی که برای ساخت مجتمع های تفریحی و توریستی تعبیه شده بود رها شده و پس از انقلاب سازمان بنیاد مستضعفان آن را به همراه برخی ویلاها که مالکان آن از جمله سیاستمداران،درباریان و هنرمندان بودند به مصادره خود درآورد .