امروز : شنبه, ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

املاک فرزان در شبکه های اجتماعی

    IA

    TA

آمار بازدیدکنندگان سایت

1684760
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
210
266
2956
7273
15905
1684760

آی‌پی شما: 3.238.99.243
امروز: شنبه، 25 ارديبهشت 1400

مقاله ها

شهرک دریاکنار یک شهرک ساحلی مسکونی-تفریحی است که در امتداد "دریای خزر" و ۵ کیلومتری شهرستان بابلسر،بین بابلسر و فریدونکنار قرار دارد. احداث این شهرک ساحلی با حمایت محمد رضا شاه پهلوی و در اوایل دهه ی 40 خورشیدی آغاز و در اواخر آن به پایان رسید که در زمان خود از جمله اولین و بزرگترین شهرک های ایران در سطح خاورمیانه به شمار می رفت .الگو:مجله ی زن روز

دریا کنار که یکی از قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین شهرکهای مسکونی شمال ایران است و اکنون دارای بیش از ۱۷۰۰ واحد ویلا است. طراحی فضای باز و ویلاهای آن متاًثر از معماری غربی است و آقای "حسین امانت" طراح مشهور میدان و برج آزادی نیز در طراحی این شهرک سهیم بوده است. این شهرک مسافتی بیش از ۲٫۷ کیلومتر درازای ساحل دریای خزر را به خود اختصاص داده و مساحت کل آن حدود ۳٫۱ کیلومتر مربع یا بیش از ۳۰۰ هکتار می باشد. دریا کنار از ۱۹ خیابان تشکیل شده و طول خیابان ورودی شهرک یا خیابان یکم معادل ۱٫۲ کیلومتر و فاصله خیابان یکم تا خیابان هفدهم برابر با ۱٫۸ کیلومتر می باشد.الگو:مجله ی زن روز

این شهرک بدلیل واقع شدن در مجاورت دریای خزر و داشتن فضاهای سبز انبوه و محیط خانوادگی دلچسب، معروف شده است. جاده های هراز، فیروزکوه، و کناره نیز امکان مسافرت های بین شهری را برای ساکنان شهرهایی چون تهران،ساری، بابل، و غیره فراهم نموده و اکثر مالکان و مستاًجران آن ،ایام تعطیل به خصوص عید نوروز و فصل تابستان را در آنجا سپری می کنند .

خیابان های زوج شهرک به دریا میرسد که با سنگهایی بزرگ پوشیده شده است. درآخر خیابان یکم این شهرک، رستوران، مغازه ها و سرگرمیهای گوناگون به همراه صندلی‌های ساحلی برای مردم در نظر گرفته شده است. خیابان‌های ششم و هفدهم دریا کنار به ساحل شنا مرطبتند که دارای نجات غریق است. معمولاً در فصل‌های گرما ساحل خیابان ششم برای آقایان، و ساحل خیابان هفدهم برای بانوان فراهم میشود و هنگامی که یکی از دو ساحل مناسب شنا نباشد، ساحل دیگر از صبح تا ساعت ۳ مخصوص خانم‌ها و از ساعت ۳ به بعد در اختیار آقایان قرار می گیرد.

گفتنی است با وقوع انقلاب در ایران چندین هکتار از زمین هایی که برای ساخت مجتمع های تفریحی و توریستی تعبیه شده بود رها شده و پس از انقلاب سازمان بنیاد مستضعفان آن را به همراه برخی ویلاها که مالکان آن از جمله سیاستمداران،درباریان و هنرمندان بودند به مصادره خود درآورد .